czwartek, 30 października 2014

Do You love Handmade? - Fashioneria

Udało mi się ostatnio odwiedzić z aparatem lubiane przeze mnie miejsca. Są to dwa sklepy Fashioneria, na ulicy Karmelickiej w Krakowie. Prowadzi je sympatyczna pani Paulina (zbieżność imion przypadkowa :P ).
Fashioneria jest na rynku od sierpnia 2013 roku.  Na Karmelickiej 12 kupimy dodatki i biżuterię, Na Karmelickiej 43 możecie znaleźć głównie ubrania i akcesoria. 

Miejsce zrodziło się to z potrzeby zmiany. Właścicielka sama tworzy biżuterię, więc sklep stał się realizacją pasji i dodatkowo pomysłem na ciekawe miejsce - dla siebie i dla innych. 
Rynek handmade jest bardzo rozwojowy, jest wciąż na fali, jest modny,pozostając unikatową niszą.

Koncepcją sklepu było stworzenie miejsca które łączyłoby dzieło wielu projektantów, rzeczy unikatowe i było okazją do zwrócenia uwagi na młodych twórców.
Fashioneria zyskuje projektantów głównie pocztą pantoflową :) oraz dzięki targom dizajnu. Można zgłosić się także przez Facebook'a. 


W sklepach można znaleźć między innymi: malowane torby, ręcznie robione szale z Nepalu, torby Hobo bags (doskonały dizajn, jedyne miejsce sprzedaży ich toreb to właśnie Fashioneria), m. in. marki Siwulska, Departament Twórczości, UNI4M, Widzi MisieLet's Funky

Miejsca te może nie wybijają się na pierwszy plan wśród miejskiej dżungli, ale oba sklepy mają swój niepowtarzalny klimat i miłą atmosferę, aż chce się zostać dłużej. Gorąco polecam je odwiedzić, zwłaszcza osobom, które szukaj czegoś unikatowego za przystępną cenę. Istne perełki. Można się zakochać. 

PS można zgłosić własny projekt np. na torbę, koszulkę czy bransoletkę!

W sklepach można zaopatrzyć się w ulotkę, która upoważnia do 5% rabatu na cały asortyment. Fashioneria oferuje również zniżki dla stałych klientów.

Moja blogowa wizyta stała się pretekstem do rozmowy na temat popularności rękodzieła w naszym kraju. Sklep stacjonarny jest doskonałą okazją do odczarowania mentalności niektórych osób, jakoby handmade był drogi i niskiej jakości. Tu możesz przyjść, dotknąć, sprawdzić wszystko na własne oczy, a nie zamawiać kota w worku przez internet. Możesz otrzymać dokładne informacje co do producenta, poprosić o zrealizowanie własnego projektu, dobrania części składowych itd. Handmade jest doskonałym pomysłem na prezent. Handmade nigdy nie jest masowy, a każdy chciałby mieć coś tylko dla siebie, tylko w jednym egzemplarzu. Zero masowych marek – płać za produkt, nie za metkę.
Wspomóżmy tą tendencję. Stawiajmy na rękodzieło :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz